Zaznacz stronę

Bogdan Kubiak

psychoanalityk, psychoterapeuta

Jestem psychologiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i International Psychoanalytical Association. Posiadam również certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz certyfikat psychoterapeuty szkoleniowego i superwizora   Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Przez wiele lat, od 1984 do 2005 roku  pracowałem publicznej służbie zdrowia – w Szpitalu Nowowiejskim, Ośrodku Leczenia Nerwic „Rasztów”, w Klinice Chorób Afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

o psychoanalizie

Psychoanaliza powstała pod koniec XIX wieku – była pierwszą metodą psychoterapeutyczną, ale dzisiejsza psychoanaliza nie jest taka jaka była na początku i stale się zmienia.

Psychoanaliza jest metodą w której pacjent ma swoją podmiotowość i jest współuczestnikiem leczenia. Celem leczenia jest nie tylko redukcja objawów i ulga w cierpieniu psychicznym ale także uzyskanie lepszego, mniej bolesnego kontaktu z samym i zmiana w zakresie relacji z innymi. Leczenie psychoanalityczne stosowane jest w przypadku zaburzeń lękowych i zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, depresji, zaburzeń myślenia, zaburzeń osobowości.

Sesja psychoanalityczna trwa 50 minut, spotkania odbywają się od 3 do 5 razy w tygodniu a cały proces trwa parę lat.

Pacjent może swobodnie mówić na jakikolwiek temat, nie ma tematów preferowanych ani niepożądanych, może również milczeć. Psychoanalityk stara się zrozumieć to, co pacjent mówi (a także jego milczenie) i przekazać to pacjentowi, ten jednak nie musi się zgadzać z podaną interpretacją. Rozumienie przekazywane pacjentowi stanowi podstawę dialogu.

Szkolenie w zakresie psychoanalizy trwa wiele lat, obejmuje własną psychoanalizę szkoleniową, regularne trwające kilka lat superwizje i liczne seminaria teoretyczne.

Kontakt

Dojazd

Warszawa Ursynów – Anima
Jana Żabińskiego 3
02-793 Warszawa

Telefon

+48 696 415 986

Email

kontakt@certyfikowani-psychoterapeuci.pl